Vyzkoušeli byste rádi  Omlazující elixír s kyselinou hyaluronovou, ale netroufáte si nebo je to pro vás příliš složité? Připravili jsme pro vás mnohem jednodušší, ale stejně účinný přípravek s kyselinou hyaluronovou, který zaručeně zvládne opravdu každý.

O kyselině hyaluronové

Kyselina hyaluronová má omlazující účinky, je schopna vyplňovat vrásky a pleť je po jejím použití sametové hebká. Je velmi vhodná pro použití na zralou pleť, u které jsou vidět účinky při pravidelném nanášení velmi brzy.

Kyselina hyaluronová má skvělou schopnost vázat na sebe vodu (až tisícinásobek své hmotnosti). Je to vysoce účinná aktivní kosmetická surovina, která je známá pro svou vynikající schopnost hydratace. Tato molekula mládí, jak je také nazývána, je ideální do lifitngových kosmetických přípravků na obličej a krk.

HYALURONOVÉ SÉRUM NA VRÁSKY

 

Vodní fáze:

98,7% květové vody růžové bio

Chladící fáze:

0.5%   kyseliny hyaluronové

0.3%     xantanová guma

0.5% cosgardu

 

Postup:

1.Navažte si postupně všechny suroviny vodní fáze do jedné žáruvzdorné misky.

1a. Zvažte si celkovou hmotnost vodní fáze, včetně misky, abyste ji mohli doplnit    po 20minutové zahřívací fázi, během které se část vody odpaří. Tuto hmotnost si nezapomeňte poznamenat. Dejte si stranou do jiné misky zahřívat růžovou vodu, kterou budete doplňovat.

2. Zahřejte vodní fázi ve vodní lázni na 70°C. V momentě, kdy budete mít na teploměru 70°C, začněte měřit 20minut zahřívací fáze. Tato fáze je nezbytně nutná, aby se zničily všechny škodlivé mikroorganismy, které mohou některé látky obsahovat.

3. Po uplynutí 20minut, znovu zvažte vodní fázi a vodou, kterou jste si zahřívali bokem, ji doplňte na hodnotu naměřenou v bodě 1a.

4. Nechte vychladnout na 45°C a přidejte kyselinu hyaluronovou a xantanovou gumu. Musíte hodně míchat, někdy to může trvat až 45minut, než se vám podaří kyselina hyaluronová úplně rozpustit. Nakonec dejte konzervant.

5. Než budete gel dávat do lahvičky, nechte ho úplně vychladnout.

6. Nezapomeňte si na gel dát lepík se složením a datem výroby.

V případě, že by zhoustnutí způsobila již samotná kyselina hyaluronová, můžete xantanovou gumu vynechat.

 

 

Zanechat odpověď