V dalším receptu vám přinášíme návod, jak si vyrobit minerální makeup, který je stejně dobrý jako ten kupovaný ne-li lepší. Velmi dobře kryje a vzhledem k tomu, že si namícháte přesný odstín, jaký potřebujete, tak i perfektně sedí.

Vyrobit si vlastní minerální makeup je jednodušší než byste si mohli myslet. Můžete si přidat bílou bázi, pokud vám vyjde moc tmavý nebo zase hnědou bázi, pokud je moc světlý. Žlutý a červeným oxidem si dodáte ten správný tón, který potřebujete.

Začneme tím, že si napíšeme něco o surovinách, které budete potřebovat:

Zinkoxid- neboli oxid zinečnatý je bílý prášek, který poskytuje dobré krytí a matuje. Čím více tedy chcete, aby váš minerální makeup kryl, tím více zinkoxidu musíte dát. Dalším plusem oxidu zinečnatého je, že poskytuje ochranu proti UVA/UVB záření.

Titanium dioxid- neboli oxid titaničitý poskytuje ještě větší ochranu před slunečním zářením a stejně jako zinkoxid má vynikající krycí schopnosti.

Sericite Mica- je bílý prášek, díky kterému bude váš minerální makeup lehce „klouzat“. Bez něj by vaše tvář při pohlazení nebo doteku mírně „drhla“.

Oxidy železa- jsou v různých barvách, nejčastěji pak žlutý, červený, hnědý nebo zelený. Obsahují velké množství pigmentu, a proto je jich potřeba jen maličko, abyste docílili velkých barevných změn. Pokud vyrábíte minerální makeup, bude vám stačit oxid žlutý, červený a hnědý.

Kaolin- nebolí bílý jíl je volitelnou složkou, ale doporučujeme ho přidat zvláště pokud máte mastnou pleť. Díky jeho schoponostem absorbovat oleje se vám už nestane, že byste se leskli.

Esenciální oleje- ano, i esenciální oleje můžete použít. A to hned ze dvou důvodů: za 1. váš minerální makeup bude krásně vonět a za druhé mají esenciálné oleje terapeutické účinky na pleť.

Tak a teď už k vlastnímu receptu.

Základní minerální makeup – recept:

8 lžiček Titanium dioxidu

3 lžičky Sericite mica

4 lžičky Zinkoxidu

1/2 -1 lžičku Žlutého oxidu

špetku Hnědého oxidu

špetku Červeného oxidu

2 lžičky Bílého jílu

5 kapek Esenciálního oleje (levandule např.)

 

Všechny prášky dejte do uzavíratelného kelímku a třeste, třeste a ještě jednou třeste, dokud se vše důkladně nepromíchá a neobarví. A toť vše! Ještě doporučujeme vyzkoušet minerální makeup na denním světle.

Jak dosáhnout správné barvy?

*pokud je váš minerální makeup moc tmavý, přidejte po troškách více titanium dioxidu

*pokud je moc žlutý, přidejte po troškách červený oxid

*pokud je moc růžový, přidejte po troškách žlutý oxid

*pokud je moc světlý, přidejte po troškách hnědý oxid

*pokud chcete, aby více kryl, přidávejte po troškách zinkoxid

 

Tento minerální makeup se nikdy nezkazí, což je super a navíc má SPF 15+, takže vás také chrání před slunečními paprsky.

Zanechat odpověď