PRIMER POD OČNÍ STÍNY

Pokud používáte oční stíny, pak jistě velmi oceníte tento jednoduchý recept na primer pod oční stíny.

Co je to primer a co dělá?

Primer vytváří průsvitný, mírně lepkavý základ na vašem očním víčku a pomáhá vám tak, že oční stíny velmi dobře a déle drží. Oxid titaničitý dodá primeru jemně bílý odstín a stíny tak mají i mnohem sytější barvy.

Klíčové pro tento recept na primer je, že musíte použít suché oleje, například jojobový nebo brutnákový, můžete i arganový. Pokud budete dělat malé množství, které rychle spotřebujete, můžete použít i hroznový olej.

Oxid titaničitý je bělejší než oxid zinečnatý (ve skutečnosti je to jedna z nejbělejších surovin na Zemi!), proto získáte bělejší primer.

Doporučujeme vám ze začátku zkusit malé množství, vzhledem k tomu, že se primer tak rychle nespotřebovává. Později můžete vyrobit i pro všechny ženské líčící se osůbky ve vašem okolí.

OČNÍ PRIMER – RECEPT

20% včelí vosk

25% kakaové máslo

40% olej dle vašeho výběru ( jojobový, brutnákový nebo arganový)

15% oxid titaničitý

0,5% vitamín E

 

Ve vodní fázi rozpustíme první 3 ingredience. Až se rozpustí, zahříváme je dalších 10 minut. Potřebujeme, aby byly hodně horké, protože až do nich přidáme oxid titaničitý, směs trochu zhoustne a my ji budeme nalívat do kelímku nebo do tuby, tak aby to dobře šlo a neztuhlo nám to na půli cesty. Sundejte z ohně a přidejte oxid titaničitý a velmi, velmi, velmi dobře míchejte a nalijte buď do kelímku nebo do tuby na balzám na rty. Nechte úplně vychladnout a ztvrdnout, můžete po vychladnutí dát i do lednice. A máte hotovo, můžete primer hned vyzkoušet :)

A jak vypadají stíny s primerem a bez?

Horní stíny jsou s primerem a spodní bez. Rozdíl, že?

2015-02-14 17_opt 2015-02-14 17_opt2

Zanechat odpověď