Šlehané tělové máslo + základní recepty

Šlehaná másla mají naprosto fantastické účinky na naši pokožku a navíc je zatraceně jednoduché je vyrobit. Pokud s výrobou kosmetiky začínáte a chcete vyzkoušet něco superlehkého, začněte zde.

Na první pohled se vám může zdát, že i tohle nezvládnete, ale věřte mi, s mixérem po ruce je to hračka, která vás bude bavit. Budete to chtít zkoušet znovu a znovu a pak přijdete na to, že už ta šlehaná másla nemáte kam dávat.

Základní recept níže je určený pro úplné začátečníky (samozřejmě nejen pro ně) nebo pro ty, kdo nechtějí používat žádné konzervační látky. Životnost tohoto másla závisí na trvanlivosti oleje.

ZÁKLADNÍ RECEPT NA ŠLEHANÉ TĚLOVÉ MÁSLO

80% pevné rostlinné máslo

20% olej

nebo

ROZŠÍŘENÝ ZÁKLADNÍ RECEPT NA ŠLEHANÉ TĚLOVÉ MÁSLO

80% pevné rostlinné máslo

18% olej

1% esenciální olej

1% vitamín E

(Pokud neumíte přepočítávat procenta na gramy v receptu, začněte na 100g. To znamená, že chcete 100g másla. Budete tedy mít 80g másla a 20g oleje)

Do ohnivzdorné misky si zvažte máslo a olej a ve vodní lázni je nechte mírně změknout. Máslo se nesmí úplně rozpustit, jen změknout. Vyndejte z vodní lázně, přidejte esenciální olej a vitamín E, pokud dáváte, a začněte šlehat… A šlehejte tak dlouho, dokud máslo nezdvojnásobí svůj objem. Pak nandejte lžící do kelímku nebo skleničky, nechte úplně vychladnout a až pak zavíčkujte!!!

Během několika následujících hodin vaše šlehané tělové máslo ztuhne a pak si už můžete užívat ten zážitek po koupeli nebo sprše.

(Pokud se vám přeci jen podařilo rozehřát víc, dejte směs na chvíli do lednice a pak teprve šlehejte)

Pevné máslo vybírejte z těch měkčích, tedy něco jako bambucké, mango, babassu nebo murumuru máslo. Kakaové máslo a jeho náhražky jako například kokum máslo nejsou na šlehané tělové máslo vhodné, protože jsou moc těžké. Pokud i přesto chcete využít jejich účinků a do receptu je přidat, dejte je půl na půl s bambuckým máslem, tedy 40g bambuckého a 40g kakaového másla.

 

Zanechat odpověď