Pokud patříte k těm, kdo mají potíže s akné, černými tečkami nebo jizvičkami po akné, pak je recept na toto tonikum přesně pro vás. Díky extraktu z kůry bílé vrby, které obsahuje kyselinu salicylovou, bude vaše pleť čistá a hladká. Kyselina salicylová má protizánětlivé, antimykotické a analgetické účinky a navíc působí jako chemický peeling, takže vaši pleť dokonale „oloupe“ do čista :)

Vyrobit tohle čistící tonikum je jednoduché, protože  se skládá jen z vodní a chladící fáze.

TONIKUM PRO PLEŤ S AKNÉ

 

Vodní fáze:

26% destilovaná voda (koupíte v lékárně)

30% vilínová voda (koupíte zde)

25% levandulová voda (koupíte zde)

10% aloe vera gel (koupíte zde)

2% glycerin (koupíte zde)

2% ovesný protein (koupíte zde)

3% honeyquat (koupíte zde)

0.5% allantoin (koupíte zde)

Chladící fáze:

2% panthenol (koupíte zde)

0.5% extrakt z bílé vrby (koupíte zde)

0.5% extrakt ze zeleného čaje (koupíte zde)

(pokud máte mastnou pleť vyměňte za jahodový extrakt ve stejném množství)(koupíte zde)

0.5% cosgard (koupíte zde)

 

Postup:

1. Navažte si postupně všechny suroviny vodní fáze do jedné žáruvzdorné misky.

1a. Zvažte si celkovou hmotnost vodní fáze, včetně misky, abyste ji mohli doplnit po 20minutové zahřívací fázi. Tuto hmotnost si nezapomeňte poznamenat. Dejte si stranou do jiné misky zahřívat vodu (např. směs vilínové a růžové vody), kterou budete doplňovat.

2. Zahřejte vodní fázi ve vodní lázni na 70°C. V momentě, kdy budete mít na teploměru 70°C, začněte měřit 20minut zahřívací fázi. Tato fáze je nezbytně nutná, aby se zničily všechny škodlivé mikroorganismy, které mohou některé látky obsahovat, a aby měly obě fáze stejnou teplotu, než je budete míchat dohromady.

3. Po uplynutí 20minut, znovu zvažte vodní fázi a vodou, kterou jste si zahřívali bokem, ji doplňte na hodnotu naměřenou v bodě 1a.

4. Nechte vychladnout na 45°C. V trošce vody, kterou jste si zahřívali stranou, si rozpusťte extrakt z bílé břízy a extrakt ze zeleného čaje, aby se vám do krému lépe zapracovaly a nedělaly hrudky. Pak přidejte postupně zbylé látky z chladící fáze a důkladně zamíchejte.

5. Než budete tonikum dávat do lahvičky, nechte ho úplně vychladnout.

6. Nezapomeňte si na krém dát lepík se složením a datem výroby.

 

Zanechat odpověď