Existuje několik metod, které můžete použít pro prodloužení trvanlivosti vašich výrobků.

Antioxidanty: zabraňují žluknutí olejů. Je potřeba je přidat do olejové fáze, aby byly účinné. (Mezi antioxidanty patří Vitamin E, Extrakt z grepových jader a Rozmarýnový extrakt)

Konzervanty: jsou potřeba, aby zabránily růstu bakterií, kvasinek a hub. Bakterie nerostou pouze v přípravcích, ve kterých je pouze olejová fáze. Ke svému množení potřebují vodu. Tedy všude tam, kde použijete vodní fázi, je riziko výskytu a růstu bakterií a tam „musíte“ (vysvětlení úvozovek následuje) ve vlastním zájmu použít konzervant.

A teď přijde základní otázka…
Konzervanty
Jsou konzervanty nutností?

Ano, určitě jsou.
Většina kosmetických výrobků obsahuje vodu a tím i živiny pro mikroorganismy, které se tam mohou množit a růst. Bylo dostatečně prokázáno, že zkažená kosmetika může mít neblahý vliv na lidské zdraví. Kontaminované kosmetické přípravky nejen že nejsou přitažlivé pro oči, ale mohou také zapáchat a její užívání vás může dostat až na kožní, kde se budete dlouho léčit z různých ekzémů. V případě, že máte popraskanou kůži nebo třeba oděrky, nemusí to skončit jen u kožního.
 
Kosmetika bývá většinou uložena v koupelně, kde je vlhko a teplo. Za celý den máme na rukách tolik mikroorganismů, že stačí si sáhnout do kelímku pro krém, tím je tam zanést a zkáza je hotova. V teple a vlhku se pak budou v našem krému množit jedna radost. A tak i nejpečlivěji připravené krémy se mohou kontaminovat velmi jednoduše.
 
Jedním z hlavních důvodů, proč si vyrábíme domácí kosmetiku, je ten, že chceme bezpečnější a výživnější produkt než jsou ty které kupujeme v obchodě. Chceme si vybrat, co si dáme na kůži a co nikoliv.
To, že je váš přípravek kontaminován nemusíte ani vidět, ani cítit. Právě naopak, v době, kdy už to vnímáte, je samozřejmé, že již nějakou dobu kontaminován je.
 
Samozřejmě existují způsoby, jak docílit toho, abyste si mohli vyrobit a zachovat produkt bez konzervačních látek. Ale potřebujete k tomu takové propriety, které s největší pravděpodobností jako domácí výrobce nebudete mít k dispozici. Další možností je, že budete vyrábět pouze malé množství, které rychlé spotřebujete a budete ho skladovat v chladničce. Jinou variantou je využívání airless kelímků, které mají pumpičku a nepustí dovnitř žádný vzduch ani vaše ruce. Krém vymáčknete ven, ale dovnitř se nedostane nic.
 
Přírodní konzervanty
Mezi nejúčinnější přírodní konzervanty rozhodně patří esenciální oleje a různé byliny jako rozmarýn, hřebíček, tymián, skořice, tea tree a levandule. Většinou ale působí každý z nich na jiný mikroorganismus a musely by se velmi pečlivě nakombinovat, aby pokryly celou škálu organismů. Navíc na to, aby esenciální oleje mohly fungovat jako konzervanty, musely by být dávkovány ve větším množství a to by za prvé asi nebylo „čuchatelné“ a za druhé například skořice nebo hřebíček při větším množství mohou způsobit podraždění kůže.
 
Závěr
Je tedy na vás, zda se rozhodnete konzervovat nebo ne a využijete některou z výše uvedených možností.
V celém tom souboji pro a proti konzervantům jde o to, že pokud ničí mikroorganismy v přípravcích, mohou mít špatný vliv i na naše zdraví. Otázkou však i nadále zůstává, zda to minimální množství, kterým náš přípravek konzervujeme (většinou ne více než 1%) nějaký špatný vliv mít může a jak a kdy se projeví.
V dnešní době jsou však na trhu už takové konzervační přípravky, které jsou v povoleném množství bezpečné a jsou schválené a používané i v BIO kosmetice.